LIPAPODOBA SIĘ (Transmitujący otrzymał w tej transmisji: +55 żetonów, napiwki: 4, liderem napiwków jest: Supler)
Loading...

Wierszokleci na ShowUp.tv

Wierszokleci na ShowUp.tv

 

A jeżeli o wierszach mowa, kleceniu rymów z miłości, to nie można pominąć, baaa…, nawet trzeba wysunąć na pierwszy plan modelkę xXCzarnaKotkaXx… i jej fanów…

 
Czyli wiersze miłosne na showupie – podejście prawie, że naukowe.

No więc, jak…, jako stary skurwiel i cynik nie do końca pojmuję idei pisania wierszy, ale… jak to mówią starzy esesmani w Argentynie, każdemu wolno kochać i każdemu w związku z tym wolno pisać sonety dla modelek z showup.tv.

xXCzarnaKotkaXx – to ewenement z showup.tv i opierać się będę na poezji skierowanej do niej.

Autorzy, którzy tworzyli dla tej modelki wywodzą się za znanego w poezji nurtu tzw „Rymu częstochowskiego”
 

Czymże jest więc RYM CZĘSTOCHOWSKI, kurwa twa w te i nazad

A więc, do zardzewiałej rury nędzy, jest to rodzaj połączenia wyrazów będący zestawieniem banalnym, powszechnie znanym, zbyt często stosowanym (czasownik do czasownika; rzeczownik do rzeczownika; przymiotnik do przymiotnika).

np.

„Od początku czasów

kiedy ludzie wyszli z lasów

Mówią, że kot czarny to los marny” (źródło – profil xXCzarnaKotkaXx)

Jak wieść gminna niesie powstał on w Częstochowie, która jako miejsce kultu religijnego, była jednocześnie ośrodkiem folkloru – stragany z pamiątkami, domorośli kaznodzieje, a także samozwańczy poeci, którzy na bieżąco tworzyli banalne pieśni i modlitwy. Nie silili się oni na elokwencję i posługiwali najprostszymi, oklepanymi rymami – stąd właśnie określenie „rym częstochowski. I znów przykład z showup.tv

„Wierszy nigdy nie pisałem, lecz dwa razy spróbowałem

Dziś próbuje po raz trzeci, nie wiem czy coś zdołam sklecić”

„Już cztery lata mijają, jak nasze oczy urodą kotki się napawają

Matka natura cudowną była, gdy taka piękna kobietę stworzyła” (źródło – profil xXCzarnaKotkaXx)

Do rymów częstochowskich należą również rymy gramatyczne, których współbrzmienie wynika z identyczności końcówek gramatycznych, np. czasowniki zakończone na-łem lub-uje, przymiotniki w dopełniaczu zakończone na-ego itp.

Do rymów częstochowskich bardzo często można zaliczyć pieśni kościelne np.

Jezu Chryste, Boże Panie
Daj nam dzisiaj zmiłowanie,
Niech ta światłość twojej łaski
Ześle na nas boskie blaski
Cierpisz za nas ciężkie rany,
Panie Jezu ukochany.

Także adoratorzy xXCzarnaKotkaXx znajdują się w zacnym gronie.

– Rymy częstochowskie znajdują się również w pieśniach patriotycznych, ale twórczość tego typu ujawniona na showupie jest dla nas nowością i będziemy jej się bacznie przyglądać. To kolejny przykład ewolucji rymu częstochowskiego. Poprzednio objawił się w rymowankach sklepowych zachwalających dane produkty np. Świeże upiekliśmy pączki, zobacz jakie – weź do rączki– twierdzi dr Anzelm Uberstocher z Instytutu Banalologii w Antwerpii. Dodając jednocześnie, że do raczki można wziąć tez zupełnie coś innego.

Także, czytelnicy i czytelniczki bloga, jeżeli chcecie osobiście zapoznać się z autorami owych poematów, wpadajcie na transmisję xXCzarnaKotkaXx, na pewno któregoś spotkacie. Poza tym CzarnaKotka to miła dziewczyna, ładna i można sobie z nią pogadać i inne rzeczy pewnie też…hue, hue.

Do zobaczenia.

Mordy zdradzieckie

i Wy modelki

polskie, nie niemieckie
 

9 komentarzy do “Wierszokleci na ShowUp.tv

  1. Henry wywołałeś mnie do tablicy, nieźle pojechałeś. Tak napisałem 3 wierszyki dla Kotki w stylu rymów częstochowskich z rymami czasownikowymi – 2 wersy z cytowanych tu są moje. Próbki dawałem tu i na profilu Kotki były. Nie wiem czy teraz mam się ze wstydu spalić czy nie. W moim zamierzeniu to chciałem by było zabawne, Kotkę rozbawiły i o to chodziło. Ale dobry Henry jesteś i te Twoje wpisy naprawdę.

    3
  2. Pragnę się wypowiedzieć i ja skoro moje “dzieło” trafiło w miniaturkę na tło, oraz jako stały uczestnik Kotkowych konkursów. W poprzednich edycjach próbowałem swoich sił w utworze pisanym szesnastozgłoskowcem, białym i różnymi takimi smile ale dopiero utwór napisany po częstochowsku zdobył uznanie publiki u Kotencji smile jak również wcześniej Tiago słusznie zwrócił uwagę, grunt to wywołać uśmiech na chociaż jednej twarzy, zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdzie lepiej być zabawnym niż romantycznym. Romantycy zawsze lądują we friendzone. AMEN

    3
  3. Czytałem wiersze w profilu Czarnej Kotki i muszę powiedzieć, że niektóre z nich są całkiem niezłe. Ich autorzy z pewnością musieli poświęcić bardzo dużo czasu na to, żeby je specjalnie dla niej ułożyć a nie jest to wcale takie łatwe, więc wymagało od nich sporego poświęcenia. Szkoda, że na showupie jest tak mało takich dziewczyn jak Kotka. Pewnie ponad 95% dziewczyn na showupie bardziej od wierszy woli żetony.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.