LIPAPODOBA SIĘ (Transmitujący otrzymał w tej transmisji 0 żetonów, Wszyscy walą na sępa xD)
Loading...

O legginsach na ShowUp.tv i ogólnie

O legginsach na ShowUp.tv i ogólnie

 

Witajcie moi mili szoałapowicze

W tym artykule dowiemy się więcej o… legginsach. Zapraszam do lektury smile

Pamiętajcie, że znajduje się temat na forum showsu.pl o legginsach o nazwie
„Legginsomania – czyli panie w legginsach (temat zbiorczy)” dostępny tutaj.
 

Etymologia i historia

Legginsy to część ubioru noszona jak spodnie o typowej długości od pasa do kostek wykonana współcześnie z elastycznych materiałów.

Legginsy - Etymologia i historia
Legginsy (chociaż wtedy tak nie były nazywane), sięgają początków XIII wieku kiedy to były noszone głównie przez mężczyzn w celu ochrony przed zimnem, a były wykonane ze zwykłej tkaniny lub skóry. W dziewiętnastym wieku pojawiły się wełniane wersje spodni noszone przez żołnierzy jako pantalony oraz onuce, które miały za zadanie ochronić nogi przed otarciami, odciskami, i podobnymi.

Ale to już przeszłość i od lat 60. znane są w aktualnej wersji, czyli wykonane z elastycznej tkaniny przylegającej do ciała, a mianowicie nóg stąd człon leg. Pozostała część angielskiego słówka leggings związana jest z zasadami tworzenia słówek.

W języku polskim przyjęła się forma „podwójnej liczby mnogiej”, tak jak w przypadku słowa czipsy (z angielskiego chips), uwzględniająca częściowo wymowę, stąd mówimy o legginsach, chociaż podwójnego „g” nie słychać w mowie.

Niepoprawną formą wymowy jest „ledżinsy”. Spotyka się inne formy zapisu, między innymi: leginsy, leginy, legins, leggi, leggings, leggingsy, leginsy, legging, legings, leging, legingsy, leggins, ledżins, legi, itp.

Innymi określeniami z jakimi się spotkałem były: rajtkospodnie, kalesony. Bardzo często są kojarzone z tzw. yoga pants oraz materiałowo ze spandexem, lycrą i nylonem. W latach 60. zmieniła się płeć z którą zaczęto kojarzyć legginsy i stała się bliższa kobietom. Początkowo stosowano je tylko w ćwiczeniach atletycznych, ale od lat 80. dostały się do „mody ulicznej”.

Z powodu ich popularności wymyślano więcej rodzajów – o czym będzie dalej smile
 

Dlaczego legginsy pociągają ?

Na to pytanie odpowie nmgr inż. Fapencjusz Anty Niedojebany znany też jako Fapka, z Politechniki Erotyki Nowoczesnej I Starożytnej (w skrócie: PENIS).

„Tak jak z każdą strefą erotyczną wiążą się specyficzne właściwości, które wzmacniają podniecenie, np. duże sutki w piersiach, tak samo jest z legginsami. Zależy który atrybut legginsów sprawia że kogoś podniecają. Mogą to być między innymi:

 • kolorystyka materiałów – ma wpływ na percepcję zagięć nierówności półdupkowej,
 • wzorzystość, która potrafi wyolbrzymić kształt pupy i nóg,
 • gładkość materiału – czyli element organoleptyczny (zmysł dotykowy),
 • podkreślenie kształtu pupy –ujędrnienie poprzez “podciąganie pośladów” elastycznym materiałem, brak zniekształcenia tak jak w przypadku luźnych materiałów,
 • zamaskowanie niedoskonałości skóry (pręgi, blizny, pieprzyki),
 • możliwość podejrzenia bielizny lub nagości (w niektórych modelach wykazujących właściwość prześwitywania),
 • zmiana koloru „skóry” w modelach z cienkiego materiału, co powoduje iż w przypadku ciemnych legginsów widać ciemną skórę, taką latynoską lub nawet murzyńską,
 • stosowanie w codziennej modzie, a co za tym idzie możliwość zobaczenia tego niemalże wszędzie na ulicy,
 • stosowanie w ćwiczeniach, siłowni, itp. niemalże gwarantujące, że wysportowane tyłki (a więc zazwyczaj jędrne) można zobaczyć wybierając się w takie miejsca.

Oczywiście mogą to być też inne powody, ale bardziej absurdalne – takie jak skojarzenia, że osoba, która nam się podoba chodzi w takim ubiorze. Powiązane z 9) skojarzenia, że osoba nosząca legginsy musi mieć jędrny i soczysty tyłek.

[Na ShowUp.tv modelką wspierającą tę tezę jest fitness_girl25 / Madzia_].

W filmach pornograficznych zdarza się iż protagonista sceny rozrywa z łatwością materiał spodni aktorki grającą dziewczynę na siłowni czy tam ćwiczącą jogę w tzw. yoga pants. Stąd gwałtolubni osobnicy mogą widzieć dodatkową podnietę w szybkim rozerwaniu stroju. Lub jego ściągnięciu – w końcu materiał z legginsów można szybko pociągnąć w dół.

Możliwe jest też, że jedni lubią legginsy z powodu podobieństw do innych ciasnych ubrań, przylegających do ciała – nie będących tak często zauważalnymi jak legginsy w codziennym życiu.”

 

Czy to wszystkie powody? Może któryś nie został wspomniany? Zapraszamy do podzielenia się uwagami w komentarzach smile
 

Rodzaje legginsów i potencjalne substytuty

Podzielić legginsy można według:

 • materiałów z jakich są wykonane,
 • kolorków i wzorków,
 • płci dla której są zrobione (męskie mają trochę luzu z przodu – meggings to angielskie określenie na taki rodzaj),
 • posiadania szwów na pośladkach (patrz obrazek niżej),
 • przeznaczenia (sportowe, do codziennego użytku),
 • długości (np. legginsy o długości 3/4 nóg)

Wymienia się także „specjalne” odmiany:

 • lateksowe,
 • skórzane,
 • wagginsy (widać tzw. cameltoe – czyli kształt zewnętrzny waginy przez materiał),
 • dżegginsy [jeggings] (dżinsowe legginsy – dotyczy to zarówno faktury legginsów jak i połączenia materiałów elastycznych z denimem-dżinsem),
 • świecące (połyskujące) – znane też jako shiny leggings,

Rodzaje legginsów i potencjalne substytuty
Czasami niektóre dresy, rajstopy i inne wyglądają legginsopodobnie. Z czego wynikło pytanie od użytkownika xandra78 zapytała w temacie Legginsomania:

“Witam. Tak z ciekawości zapytam-czy fanom legginsów tak samo podobają się Panie w rajstopach(mniej lub bardziej kryjących),czy to już zupełnie coś innego?”

Gdzie odpowiedź z mojej strony była mniej więcej taka (trochę przeredagowałem):

To trochę jak zapytać osoby chcącej kurczaka, czy chce indyka. Albo nazywanie chrupek i czipsów tym samym.

W przypadku legginsów sprawa wygląda tak, że dziewczyny w legginsach możemy widzieć gdzieś na ulicy… a rajstopy już raczej nie – przynajmniej nie tak, by widzieć okazałość nóg w niemalże całości – od łydek (bo na stopach noszone jest obuwie) po pośladki (bo wyżej już górna część ubrania, czyli koszulki, topy i inne). (…) Rajstopy mogą kończyć się na udach, a nie obejmować tyłka. Do tego kojarzą mi się z paskami z boku lub na “międzydupiu”, tak jak tutaj: https://cdn2.modnezakupy.net/s2/fiore/hush-1-8.jpg

Do tego rajstopy są zwykle półprzeźroczyste, i mi się to jedynie podoba w ciemnych kolorach. Bo z tym aspektem to jak wspomniałem, może być podniecające “podejrzenie” bielizny u kobiety.

Również kojarzą mi się jako coś dość łatwo rozrywalnego (wszelkiego rodzaju oczka), a legginsy to raczej trwały materiał, więc nie ma takiej “wtopy” że nie zachowają swojej “ciągłości”.

Różnica polega jeszcze na tym, że legginsy są “fitnessowe”, a przynajmniej łatwo przychodzi obraz ludzi, którzy ćwiczą lub uprawiają sport w takim odzieniu. Dla niektórych ten element, że dziewczyna jest wysportowana, giętka, itp. może być czynnikiem pobudzającym wyobraźnię.

Ewentualnie kogoś może jarać jeszcze to, że przy legginsach stopy są bose lub mają fuzekle czy coś :unsure:

Nie mówię, że rajstopy są niedobre, ale po prostu już zależy szeroko od percepcji stroju. Niektóre kombinacje z rajstopami na pewno przebiją byle jakie legginsy na przeciętnych czterech literach.

Podsumowanie:

Rajstopy legginsom nierówne i będą inaczej działać. Tak samo jak jednym podobają się majtki koronowe, a komuś innemu stringi. Wszystko zależy od danego samca oraz stroju (bo też nie każdy leggins będzie seksi).

Ogólny wniosek:

Jeżeli tyłek odpowiedni, to w wielu strojach będzie się podobał. (lub nogi).
 

Popularność

Wśród kolorów najpopularniejszą odmianą są szare, granatowe i czarne – te drugie najgorzej widać na słabych kamerkach. Ich popularność zapewne wynika z określenia „czarne wyszczupla”, Za nimi są białe legginsy – i to tych powinno się najczęściej używać na kamerkach. Potem już różowe, niebieskie, a dalej nie bardzo wiadomo smile

Natomiast wzory to najczęściej jakieś paski z boku, paski w poziomie. Kolorystycznie również dominują ciemne wzory – np. z mgławicami albo innymi kosmicznymi zdjęciami nadrukowanymi na nich, przeze mnie zwane kosmolegginsami. Ale są też inne wzory – między innymi świąteczne, majowe (tribale), zwierzęce (w szczególności cętkowane oraz tygrysie pasy), moro, flagowe, plamkowe, hieroglify, kwiatowe, z napisami oraz inne – praktycznie wszystko, bo nadruków jest wiele. Mój ulubiony napis jaki widziałem to „starfucks” laugh

Zanim przejdziesz do dalszej części, będącej galerią, zastanów się czy Ty nie masz jakiejś specjalizacji? Może mógłbyś napisać artykuł o tyłkach w dżinsach? A może o włosach na cipce?
 

A może jakiś konkursik?

Patrząc na to, że już zaraz przed Twoimi oczami pojawi się dość długa lista pań paradujących w legginsach (ku mojej uciesze), może warto zrobić jakiś konkurs? Ciekawi mnie kogo czytelnicy uważają za szołapową królową legginsów. Interesujące dla mnie będzie też to, które z nieczołowych pań dostałyby wzmiankę.

Propozycje podane są jak na tacy. Może niekoniecznie dawać hojne nagrody (dwukrotnie większe niż poprzednio) jak w nowym konkursie na blogu, na najpiękniejszą/najzajebistszą twarz.
 

Występowanie legginsów na ShowUp.tv

Poniższa treść była tworzona jak najdokładniej, ale pewnie nie zawiera wszystkich informacji. Jeżeli masz jakieś brakujące informacje – podziel się nimi w komentarzu smile Wiadomo, że coś mogło się zmienić, od czasu kiedy informacja została zebrana – transmitująca mogła kupić nowe pary, a może już nie transmituje…

Jeżeli jesteś jedną z osób, której screen został tu zamieszczony i uważasz, że wypadasz źle, napisz o tym, a postaramy się zmienić screen na lepszy lub całkiem usunąć. Celem poniższej galerii jest „reklama” czy „promocja” danej osoby – być może zapisane tutaj informacje pozwolą Ci na znalezienie nowego widza lub privkowicza.
 

Często w legginsach (aktualnie nadające):

KiedysBylamNiania / -SmarujNutelle-
KiedysBylamNiania / -SmarujNutelle- – bardzo często można widzieć ją od tyłu, gdy leży lub stoi, jej tyłek bardzo dobrze prezentuje się w legginsach, stąd przyciąga dużą widownię. Ostatnio zdarzyło się jej badać, czy uda się jej squirt przez tenże materiał.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIII – pani Irina, która ma „kilkadziesiąt par ledżinsów”. Również jest to osoba, która wybija się na liście transmisji. Trafienie na pokaz legginsach jest trochę loteryjny, ale cierpliwość jest cnotą i na pewno uda Ci się zobaczyć „arcydzieło” u Iriny.

Askaaa92 – osóbka całkiem nieznana, ale całkiem świeża i ma zazwyczaj czarne lub białe legginsy.

fitness_girl25 / Madzia_ – ćwiczy i jej rezultaty często można oglądać w sukniach lub legginsach. Zwykle nosi je bez majtek, z powodu ich uwierania.

Lubie_Kiedy – chociaż nie nadaje zbyt często, to prawie zawsze ma legginsy i transmituje z pozycji leżącej.

Vivianne – ostatnio raczej nie nosi legginsów, ale jak już je ma to ciężko się oderwać od oglądania tej kształtnej pupy.

PIEPRZYCmiSIEchce – na avatarku często kusi obecnością legginsów, ale nieczęsto można zobaczyć je na ogóle, bo pani zwykle siedzi z wykadrowanym biustem, a nie tyłkiem. Cierpliwość jest cnotą, tak więc ciągle jak odwiedzając uda Ci się za którymś razem trafić dobrze.

 

Grupa osób, które czasem mają na ogóle legginsy lub nie nadają często:

Aurelka96/Sylwia18
Aurelka96 / Sylwia18 – z powodu banicji, ex-królowa legginsów już nie nadaje. Na jakiś czas wróciła, ale ostatnio jej nie widać. Znowu ma bana?

SpokoLaska – szare legginsy na ogóle, nie wyróżniały się niczym, więc można rzecz, że standardowe.

supernowa22 aka Chochlik – chociaż ostatnio jest rzadko, to jednym z jej znaków rozpoznawczych były szare legginsy. Cele cząstkowe też ich dotyczyły, a czasem majtek. Pamiętajcie, że legginsy z Lidla są gorsze od tych z Decathlonu.

SweetWiki23 – jedna z moich ulubionych dupeczek, chociaż na ogóle rzadko jest w legginsach, to privki u niej były najbardziej zabawne i całkiem się jaram jej dupcią.

Svitlanka) aka Malinka) – ostatnio jej nie widać, a szkoda, bo jeżeli ktoś lubi gotujące kobiety i legginsy to miał okazję doświadczyć naprawdę przyjemnego widoku, jeżeli pominąć słabą jakość kamerki.

Tylko__dlaCiebie – „czarne bordowe i koronkowe” tak określiła posiadane przez siebie legginsy, a oferuje pokazy po 5 minut za 100 żet.

VirtuaInaPanna – bardzo często siedzi w legginsach i większość jest prześwitująca, a sama mówi, że ma „bardzo dużo kolorów”. Co oczywiście jest prawdą, bo musiałbym chyba wymieniać nowe kolory, ażeby trafić jakiś, którego ona nie ma 😛
Dostępny pokaz na privkach z napisem „zabawa” (poza najtańszym). Pamiętajcie, że to jest „ina”, w środku. Myląca zmiana literki 😛 Przejrzałem 80 stron na webcamrecordings by sprawdzić czy będzie ujęcie od tyłu… to co widoczne poniżej mówi Wam jaki był rezultat… no, najlepszy jaki się znalazło.

http://www.webcamrecordings.com/file/showup-virtuainapanna-webcam-show-01_17_2017-19_46_46

 

Natomiast dupala możecie zobaczyć ogólnie tutaj:

http://www.webcamrecordings.com/file/showup-virtuainapanna-webcam-show-09_25_2015-16_14_24

http://www.webcamrecordings.com/file/showup-virtuainapanna-webcam-show-05_19_2017-15_04_28

http://www.webcamrecordings.com/file/showup-virtuainapanna-webcam-show-12_03_2016-18_28_32

 

wrednaPaula aka PaulaLuxuryEroticShow – jakiś pani Paula zaskoczyła i zachwyciła widzów strojami sportowymi, wśród których to znalazły się również legginsy smile

XNikolaX_ – fitnessowe legginsy koloru… sami powiedzcie jakiego. Z innych źródeł wynika też, że ma parę białych. Szkoda, że nie jest w nich częściej, bo laska jest całkiem seksowna.

Maddie / _Maddieska_
szalona012; TajemniczaMi; _Keiiiti_; amanda_88; aisa33; apetytnamilosc25; barbi_69; bbk75; blanka90; Chikoritka; ChiliCamHD aka AnitaChiliCamHD; chloe_97; CuteX; CzarnaKoteczka; DorisKin; DreamGrass; dwiesuki aka blodi22; dziubek740; esparka; fittGirls; goraca-koteczka; Gosia914; Grubasek696; Horned_Angel aka black_red_white; hotkotka aka Dlaczego__JA; ICE_CREAM; kamila21; KOCUREK272; Kooociaki20; LASKAnaSEX; Laura_88; lauura; Lucia69uwielbia; Maddie / _Maddieska_; majka__majka; Mala_Aniaa; Malineczka18; MalinowaNimfa; MALUTKAAa25; MonikaSkype29; MowMiiSzeptem; Mykerbi aka agnessa69; Niesforna / Porwana; NieziemskoPerwersyjni; Nikolka3; nomi666; onisexi20; Orenaya; PieprzMnieNaSlodko; PrzyLepka; renesme; Sandra111; Seccret; seksownaInga; SexiSiksa69; SexyDupka; Slodka95; SlodkaBarbie; slodkamalolata1; slodkasandra91; smacznaPralinka;

 

Osoby, które są bardzo rzadko lub nie nadają już, lub po prostu nie kwalifikowały się wyżej:

Alexandra) – tanio oferowała priva 2 minuty za 40 żetonów, twierdziła, że ma brązowe a kolor należałoby bordowym nazwać. Możliwe, że wynikła różnica z bariery językowej – bowiem to była dziewczyna ze wschodniej granicy. Aktualnie brak śladu jej transmitowania.

BlueAlice – bardzo rzadko nadająca 29 latka, posiadaczka pary granatowych legginsów.

dziewczynkapirata – już nie nadaje, ale istniała możliwość zobaczenia na priv.

goracacipka19 – posiada czarne bawełniane.

JangAnn – w ofercie czarne, przy 100 żet za 2 minuty. Od maja nie nadawała chyba…

koteczkaleginsy – um, to chyba był jednorazowy twór.

maalolatka19 – nienadająca już pani, która bardzo często raczyła me gałki oczne swoimi wdziękami w legginsach, a miała takie:

Mala_Perelka_ – jedyne info to obecność szarych legginsów na ogóle, jednego dnia. Nadal nadaje, chociaż wśród obrazków na WCR nie ma obecności legginsów. Przyjemne pośladki, na pewno będę polował.

niebieskooka20 – pani, która legginsy oferuje tylko na priv, przy czym cena i chęć do wykonania pokazu w nich jest niestała. Wśród jej oferty podobno znajdują się szare i czarne legginsy.

nifomani – już nie nadająca parka, a szkoda, bo byli spoko smile Sygnaturowe białe legginsy były całkiem powszednie w niektóre dni.

nikitarbd – wyjątkowo rzadko nadająca panna, mająca czarne ledżiny.

ona_les97 – jednorazowy twór, po celu powyżej 1400 żetonów, za zdjęcie legginsów był seks. Ale długo zbierano i można było rajcować patrzałki widokiem legginsów. Ewentualnie na privie 5 minut za 500 żet o tytule „wypinam się w legginsach”.

Rozpedzona18xxx / Malineczka18 – para dziewczyn, spod ciemnej gwiazdy. Nie mają dużej widowni i przeważnie ich nie widać na ogóle. Pójście z nimi na priv to kot w worku, chociaż po miniaturkach widać. Raz oferowały 3 min za 60 żet za jedną dziewczynę, innym razem więcej, ale za to tylko granatowe legginsy (chociaż widać było nie raz inne).

SandraBoso – jedynie widziałem szare…

SexiPara21 – nowy twór, nie jest pewne czy ta parka zostanie dłużej na SU. Słaba jakość kamerki, czarne legginsy.

SlodkaKitty – wybór legginsów u tej pani większych nieco rozmiarów to, cytuję:
czarne, szare, czarne w panterkę, szare w panterkę, inne.

soczystakicia – czarne prześwitujące, ale chujowa kamerka.

sweet_young_girl – ktoś pytał ją o legginsy to powiedziała, że pokaże się wypięta w czarnych na privku za 100 żet.

WeLoveSex69x – parka, raz na ogóle pani w czarnych legginsach siedziała.

Lubie_Kiedy Vivianne Malwa213/Alena19 Mandarynka11

12 komentarzy do “O legginsach na ShowUp.tv i ogólnie

 1. Fapka w żywiole, jego ulubiony temat, zresztą jak widać, sam maczał palce w tym artykule laugh
  ps. Legginsy dobrze podkreślą nogi, a zwłaszcza pupę, jeszcze jak dziewczyna robi jakieś aeroby czy przysiady, to legginsy na takiej pupie w lecie, prezentują się zjawiskowo.
  I chyba mało jest facetów, którym nie podobałyby się kobiety w legginsach.

  5
 2. Fapka! JPRDL! Jak mogłeś przegapić, że PanciaMilenka nadaje w leginsach?!
  Dowód masz w moim zdjęciu profilowym w tle, tutaj, na BlogSU:

  Niniejszym zgłaszam do konkursu Mój Ideał z SU :*** I wciąż niespełnioną nadzieję, że zobaczę u Niej coś na ogólnym za darmo… sad Ech… Najwyżej złamię swoje zasady (że fapanie w necie jest za darmo) i… się doładuję. A co mi tam! 😉
  https://showup.tv/PanciaMilenka

  3
 3. Panowie/Pani. Mam problem z bezpośrednim odpowiadaniem (i ogólnie blogiem), zatem odpowiem z osobna.
  Zając, a można ten widok na sępa wyrwać? Bo mi się jeszcze nie udało… może dlatego, że na miniaturkach u Gabrysi zwykle biust jest.
  Sponsorowany, ale zjebałem :/ Biję się po sercu.
  Nutelka, wybór zdjęć nie był jednoręki. To znaczy, że parę osób brało udział w selekcji xD

  A tak w ogóle to na ogóle teraz mają 2 panienki legginsy, chodzi o: https://showup.tv/_Brunetka__
  Jak super, a pomyśleć że miałbym kiedyś do tych “tempych cipeczek” na priv iść, hahaha… (zbanowały mnie, nie lubię ich).

  2
 4. Temat ciekawy yes na SU chyba wszystkie rodzaje legginsów już były, więc Ci co lubią oglądać dziewczyny w tym stroju mają na czym oko zawiesić. Królową legginsów według mnie mogła by zostać asiulacam chociaż w nich pokazuje się nie często to pamiętam jak kiedyś wystąpiła w białych legginsach i muszę przyznać, że nieziemsko w nich wyglądała air_kiss na jej kształtnej pupci i zgrabnych nogach prezentowały się wyśmienicie. Głównym show tej transmisji było podarcie ich co zrobiła z gracją i później seksownie się ruszała w podartych blum Może niedługo znowu się pojawi w legginsach namówcie ją 😉 Pozdrawiam modelki, które lubią ten sportowy strój .
  bye

  1

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.